Amerika'ya Giriş De...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Amerika'ya Giriş Deneyimi

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Beğeniler
494 Görüntüleme
admin
(@admin)
YÖNETİCİ Admin
Üye olma tarihi: 1 yıl önce
Gönderiler: 84
Konu başlatıcı  

Merhaba,

Bugün Los Angeles Tom Bradley Havalimanından (LAX) giriş yaptık. Biz SunExpress ile Zürih’e ve Zürih’ten de Los Angelas’a Swissair ile seyahat ettik. 

Zürih aktarma çok kolaydı, aynı terminalde uçak değişikliği yaptık, ilk bindiğimiz havalimanından valizlerimizi LAX’a bağladılar. Zürih’te herhangi bir transit vizeye ihtiyacınız yok pasaportunuzda ABD turistik veya göçmen vizeniz var ise. Zürih’te Swissair Senatör lounge’u kullandık, 4 saat bağlantı süresi çok çabuk geçti. 11 saat süren Zürih - Los Angeles uçuşu da rahattı. 

Los Angeles’a iniş saatinde bir çok geniş gövde uçak aynı zamanda indiği için terminal kalabalıktı ama görevliler boş olan kontuarlara iyi yönlendirme yapıyorlar. Yaklaşık 30-40 dakikada sıra geldi, CBP memuru sarı zarfları alarak açtı, adresin güncel olup olmadığını sordu, adres değişikliğini zaten mülakatta yapmıştık. Bunun haricinde başka bir soru sormadan veya parmak izi almadan göçmen vizenin yan sayfasına vizenin 1 yıl boyunca green card yerine geçmesini sağlayan mührü bastı, mühür üzerine her bir talihli için DV1 mi veya DV2 mi olduğunu yazarak hoşgeldiniz dedi. 

Üzerimizdeki para, valizimizde yiyecek olup olmadığı veya başka bir odaya götürme gibi bir işlem olmadı, tüm işlemler pasaport kontrol kontuarda bitti. Ben diğer bazı kazananların problem yaşadığı ve tekrar biyometrik randevusu verilmesi durumunu yaşamamak adına mülakat esnasında verilen parmak izinin USCIS sisteminde sağlıklı görünüp görünmediğini sorguladım. Bunu göremediğini, CBP olarak sadece getirdiğimiz evraklarda eksik olup olmadığını kontrol edebildiğini söyledi.

Kiraladığımız aracı şirketinin istasyonuna shuttle ile giderek istasyondan aracı teslim aldık ve San Diego’ya geldik 2,5 saat yolculuktan sonra ulaştık.

Not: DV2024 Telegram grubundan alınmıştır.

15 Yıllık Tecrübe


   
Alıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: