DS-260 Formu Nedir?
 
Bildirimler
Tümünü temizle

DS-260 Formu Nedir?

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Beğeniler
1,345 Görüntüleme
admin
(@admin)
YÖNETİCİ Admin
Üye olma tarihi: 1 yıl önce
Gönderiler: 84
Konu başlatıcı  

DS-260 Formu (Immigrant Visa and Alien Registration Application), Amerika Birleşik Devletleri’nde daimi ikamet (Green Card) sahibi olmak için başvuru sürecindeki ilk adımda doldurulan formdur.

Çeşitlilik vizesi çekilişini (Green Card) kazanan asıl başvuru sahibi ve tüm aile üyeleri DS-260 formunu doldurmalıdır.

Çeşitlilik vizesi çekilişine katıldıktan sonra aile durumunuz değiştiyse, örneğin evlendiyseniz veya bir çocuğunuz olduysa, dosyanıza yeni aile üyelerinizi eklemeniz gerekecektir. (“Aile üyesi”, siz DV programına katılmadan önce 21 yaşını doldurmamış olan eş ve/veya bekar çocukları ifade eder.)

Çekiliş formunu doldururken eşiniz veya çocuklarınız varsa ve başvuru formunuza eklemediyseniz, bu hata çeşitlilik vizesi almanıza engel olabilir. Yine formu doldururken eşiniz veya çocuğunuz olmayan bir eş veya çocuk listelediyseniz, bu hata da çeşitlilik vizesi almanıza engel olabilir.

DS-260 formunu çevrimiçi olarak gönderdikten sonra onay sayfasını kaydedin ve yazdırın.

KCC (Kentucky Consular Center) size yalnızca formunuzun işlenip işlenmediğini söyleyebililir. Sizin veya aile üyelerinizin çeşitlilik vizesi almaya uygun olup olmadığını size söyleyemez. Bu kararı sadece sizinle görüşen konsolosluk görevlisi verebilir.

15 Yıllık Tecrübe


   
Alıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: