Unganlar sağlık mua...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Unganlar sağlık muayenesi deneyimi

4 Gönderiler
4 Üyeler
2 Beğeniler
1,029 Görüntüleme
(@harun)
New Member
Üye olma tarihi: 7 ay önce
Gönderiler: 1
Konu başlatıcı  

Herkese merhabalar. Unganlarda edindiğim deneyimleri sizinle paylaşmak istiyorum. 4 aralık çarşamba günü 10.30 randevu saatimdi.Randevu saatim geldiğinde çağırdılar istenilen evrakları verdim (pasaport, confirmation sayfası ve kovid aşı kartını istedi. Daha sonra bir üst kata gönderdiler kan testi için (47,5$) ödedim

Muayene ve aşılar için (4 aşı) 9844₺ ödedim

Dolar kuru 28,95 olarak hesapladılar

Tl cinsinden toplamda 11220₺

Dolar olarak toplamda 387 dolar ödemiş oldum.

Muayeneyi kadın doktor yaptı ve tüm hastalıkları soruyor sonra da aşıları kendisi yapıyor.

Aşıları çok çabuk yapıyor sağ kola 2 tane sol kola 2 tane. Yani siz nefes alıp verene kadar bitiyor aşılar 😂


   
admin reacted
Alıntı
(@ats1626)
New Member
Üye olma tarihi: 6 ay önce
Gönderiler: 1
 

22.12.23 Cuma I Doctorun (Unganlar) Göçmen & Mülteci Sağlığı, Ankara

14.11.23 tarihinde dağıtılan mülakat emailine (2NL) istinaden 10 Ocak 2024 için mülakat aldık ve Ankara dışında yaşadığımız için zaman geçirmeksizin sağlık muayenesi randevusunu planladık. Doctorun’dan en erken randevuyu, mülakat tarihinden 30 gün öncesine alabiliyorsunuz veya en geç randevuyu mülakat tarihinden 2 iş gün öncesine kadar randevu alabiliyorsunuz. Sağlık muayenesi randevusu almak istediğiniz tarih de, istediğiniz muayene tarihinden 30 gün önce randevu alımına açılıyor. Bu nedenle 22 Kasım 2023 tarihinde Doctorun sisteminden gerekli işlemleri yaparak 22 Aralık 2023 Cuma gününe randevumuzu aldık. Bu tarihi seçmemizin sebebi sağlık muayenesi ile mülakatı aynı periyoda sıkıştırmak istemedik, rahat bir süreç geçirmek istedik.

Gece Ankara’ya varmamıza müteakip az bir uyku sonrası 22.12.23 Cuma sabah 9:30’da Doctorun’da ki randevumuz için yola çıktık. Aracımızı Kuğulu Park karşısındaki Buğday Sokak’ta yer alan Karakaya Otopark’a ( https://maps.app.goo.gl/jceEAEZDL2sRKM9J7?g_st=ic ) park ettik. Hem mesafe olarak Doctorun’a yakın olması hem de rica ederseniz araç anahtarı sizde kalabilmesi nedeniyle bu otopark’ı tercih ettik.

Doctorun ofisi Kuğulu Park karşısında, Atatürk Bulvarına bakıyor, Düzen laboratuvarı ile aynı binada. 4.kata çıkarak ilk önce kayıt işlemlerinizi gerçekleştirdik. Çalışan her iki karşılama görevlisi de çok ilgili ve nazik. Kayıt esnasında sadece aşı belgelerimizi (Covid ve var ise diğer aşı evraklarınız) istediler. Diğer aşı belgelerinin olması, Doctorun’da aşı olmayacağınız anlamına gelmiyor, doktorun değerlendirmesi esas. 29.11.23 tarihinde yapılan değişiklik ile Covid aşısı (DSÖ onaylı Biontech veya Sinovac fark etmez) son 1 yıl içerisinde hatırlatma dozu olunması gerektiğine dair değişikliğe istinaden sağlık muayenesi tarihinden 10 gün önce (Doctorun web sitesinde yer alan mülakattan önce canlı aşı olunmaması tavsiyesi Covid hatırlatma dozu için geçerli değil) bulunduğumuz il devlet hastanesinde tercihimize bağlı olarak, başka kişi sayısı toplanmasını beklemeden (bazı şehirlerde Biontech için 6 kişinin toplanmasını bekliyorlarmış hala, biz yaşamadık) Covid hatırlatma dozumuzu olduk ve hemen aşı kartımıza yansıdı. Bu son hatırlatma dozu ile ben toplamda 6.doz Covid aşımı oldum.

Doctorun kayıt alanı göçmen vize sağlık muayeneleri nedeniyle TC vatandaşları hariç diğer ülke vatandaşları nedeniyle (İran ve Afganistan ağırlıklı) yoğundu. Kayıt işlemi sonrası önce 5. kat kan alımı ve akabinde 3. kat akciğer röntgen çekimine yönlendiriyorlar. Toplamda kan alımı ve röntgen işimiz 1 saatte bitti. İşlemler sonrası tekrar 4.kat Doctorun kayıt alanına döndük ve doktor kontrolü için 12:00’da tekrar gelmemizi istediler.

Dr. Mehmet Ungan kontrolümüzü gerçekleştirdi, doktor muayenesine geçmeden muayene öncesi karşılama görevlisi beyan ettiğimiz aşı kartı hariç düzenli kullandığımız ilaçları sordu (isim ve doz yazmanız yeterli ama biz hem reçetesini götürdük hem de ilaçların kendisini), tedavisi devam eden Dermatolojik ve Endokrinolojik hastalıklarımız ile ilgili bizim sürecimizi dışarıda takip eden doktorların yazdığı raporları (hastalık içeriği, kullanılan ilaçlar ve ilgili hastalığın göç edilmesi halinde ABD’de toplum sağlığını tehdit etmediğine dair beyan içeriyor), yakın zamanda olduğum ameliyat epikriz raporunu, gözlük reçetelerimizi görevliye teslim ettik ve görevli doktora muayene öncesi bu belgelerimizi teslim etti.

Dr. Mehmet Ungan hızlı bir muayene gerçekleştirdi, yakın zamanda olduğum ameliyata ait epikriz raporu ve ameliyat sonrası süreç hususunda kısa sorular sordu, bunun dışında diğer sağlık muayenesi deneyimlerinde bahsi geçen sigara - alkol - topluma yönelik şiddet ile ilgili bir herhangi bir soru sormadı. Toplam 2 enjeksiyon ile 5 aşı uygulaması yaptı ve getirdiğim detaylı evraklar için teşekkür etti. Eşimin randevusu ile ilgili de kısa ve (düzenli kullanılan ilaçlar ve geçirilen ameliyatlar sadece) detay olmayan sorular ile kendisi muayeneyi bitirmiş.

Düzen laboratuvarına kan tahlili ve akciğer röntgeni için USD 47,5.- kişi başı ödeme yaptık, yaşlarımız nedeniyle idrar tahlili istemediler. Doctorun’da sağlık muayenesi ve aşılar için USD 340.- kişi başı ödeme yaptık. Kredi kartı ile ödeyebiliyorsunuz TL olarak, TCMB kurunu baz alıyorlar.

Tahlil ve röntgenlerde bir sorunun gözükmediğini, aksi bir şey olmaz ise raporlarımızı cumartesi günü yarım gün çalışıyor olmaları sebebiyle Cumartesi günü 11:00’da alabileceğimizi ilettiler.

Mülakat deneyimini de ayrıca paylaşmaya çalışacağım, herkese sürecince bol şans


   
admin reacted
CevapAlıntı
admin
(@admin)
YÖNETİCİ Admin
Üye olma tarihi: 1 yıl önce
Gönderiler: 86
 

Sağlık kontrolü deneyiminizi paylaştığınız için çok teşekkürler.

15 Yıllık Tecrübe


   
CevapAlıntı
(@zynp84)
New Member
Üye olma tarihi: 5 gün önce
Gönderiler: 1
 

kaç yaşın üzerindekilere kan veya idrar tahlili yapılmıyor?


   
CevapAlıntı
Paylaş: