Unganlar - Sağlık M...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Unganlar - Sağlık Muayenesi Deneyimi

2 Gönderiler
2 Üyeler
2 Beğeniler
1,253 Görüntüleme
(@berkaybhr)
Active Member
Üye olma tarihi: 1 yıl önce
Gönderiler: 2
Konu başlatıcı  

Merhaba,

Bugün 9 haziran cuma, 2021 yılından bu yana uzun ve sabırlı bir bekleyişin ardından 12 Mayıs'ta gelen; 14 temmuz cuma gününe ilişkin mülakat mailine istinaden (9 haziran cuma 11:10 için Unganların sitesinden randevu oluşturdum) Unganlar sağlık merkezindeki muayeneme ilişkin deneyimimi paylaşacağım!

Haydi başlayalım;

Ankara’ya yolculuğum (deneyimlerimi 9 haziran 'da kaleme aldım)

Sabah 6’da uyanıp önceden rezervasyonunu yaptığım hızlı trene binip öngörülen varışın zamanına nazaran ortalama 1 saat rötarlı ankara'ya vardım. (Tavsiyem hızlı tren yerine otobüs veya uçakla gelmeye çalışın)

Ankara Garı'ndan iner- inmez taksiye atlayıp Kuğulu Parkın yanındaki Unganlara 11:10'da vardım. Araba ile gelenler otopark için Tunus Cad. deki otoparkları kullanabilir.

Unganlar Sağlık Muayenesi

Sağdaki asansörle 4.Kata çıkıp içeriye adımımı atmam ile bankodaki Hanımefendi'nin "Berkay Bey" demesi bir oldu 😊 (Randevuye ucu ucuna yetiştim)

Bankonun yanındaki sandalye 'ye oturdum; önce resmimi çekti sonrasında yapılacaklarımı söyledi,

Kan testi için 5.kata yönlendirdiler, pasaportu görevliye verip çağırmalarını bekledim daha sonra güncel kurdan hesaplayıp kredi kartı ile 1.200 küsür TL ödedim. Sonra bir odaya geçip test için kan aldılar, sıra yoktu görevliyi beklemeyle geçen süreyle birlikte 3-5 dakika sürdü. Daha sonra akciğer filmi için 3.kata inip yine pasaport ve evrakları verip beklemeye başladım. Burası da kalabalık değildi sanırım 5-10 dakika sonra çağırıp akciğer filmi çektiler ve tekrar Unganların bulunduğu 4.kata tekrar çıktım. Pasaport ve evrakları alıp- "1 saat (öğle molasına denk geldiğinden ötürü sanırım) sonra tekrar gelin" dediler. 1 saat kadar bekledikten sonra kliniğe döndüm geldiğimde 4 kişilik bir Rus aile + 1 kadın Tercüman ile birlikte, 1 Türk talihli ve 4 farklı kişi vardı. 30-40 Dakika bekledikten sonra yan tarafta bulunan muayene alanına alındım. Boy ve kilo ölçümü yapıldı. Bir adet maske ve önlük verildi önlüğü giydim ve Hekime Hanım'ı bekledim. Çok sürmeden geldi, maskeyi indirip yüzümü görmeyi istedi sonra tekrar taktım. Daha sonra muayene başladı ve aşıları yapmaya başladı, sağ kola 2 sol kola 2 aşı yaptı ancak sonradan 5 aşı olduğum söylendi (Sadece covid aşılarım daha önceden yapıldığı için yapılmadı).

Aşıları yaparken klasik soruları sordu;

Daha önce ameliyat oldun mu?

İlaç kullanıyor musun?

Psikolojik tedavi gördün mü?

İntihar mehilin var mı?

Uyuşturucu kullandın mı?

Sigara kullanıyor musun?

Bu gibi birkaç soruyu hızlıca sorup geçiyor, not vs bile almıyor. Ayrıca doktor hanım aceleci ve sorgulayıcı gözüküyor. Bu beni biraz gerdi ancak herkeste aynı izlenim oluşmuş, bu nedenle siz gerilmeyin!

Muayeneden çıktıktan sonra yine güncel kurdan hesaplanan muayene ve aşı ücretlerini 7.254,00 TL olarak kredi kartı ile ödedim (faturayı mail olarak iletiyorlar). Pazartesi günü gelip raporu (Sarı Zarfı) alabilirsiniz dedi.   

Ben- "Hanımefendi ben bugün İstanbul’a döneceğim için mülakat günü öncesi 13 Temmuz Perşembe günü alabilir miyim?" diye sordum "tabii 09 – 17 Saatleri arasında alabilirsiniz sorun olmaz" dediler, teşekkür ettim ve ayrıldım.

Aksi bir durum olmazsa sonraki adıma geçmek üzere 14 Temmuz 2023 Sabahı erkenden Ankara’daki konsolosluğunun önünde hazır bir şekilde bekliyor ve yeni hayatımın kapılarını açacak olan vizeyi almış olacağım! Bu arada kimsenin size inanmasına değil başta siz kendinize inanın ve asla pes etmeyin.

 

Dosya Numarası: 2023EU000081XX
DS-260 Gönderimi: 10.05.2022 ✅
Sağlık Muayenesi: 09.06.2023✅
Vize Mülakatı: 14.07.2023
Vize Onayı: gg/aa/yyyy
Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
ABD İlk Giriş: 31/07/2023

Dosya Numarası: 2023EU000081XX
DS-260 Gönderimi: 10.05.2022 ✅
Sağlık Muayenesi: 09.06.2023✅
Vize Mülakatı: 14.07.2023✅
Vize Onayı: gg/aa/yyyy
Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
ABD İlk Giriş: 31/07/2023


   
admin reacted
Alıntı
admin
(@admin)
YÖNETİCİ Admin
Üye olma tarihi: 1 yıl önce
Gönderiler: 87
 

Berkay bey, faydalı paylaşımınız için teşekkürler. Mülakatınızın da olumlu geçmesi dileklerimizle..

15 Yıllık Tecrübe


   
BerkayBhr reacted
CevapAlıntı
Paylaş: