Başvuruda Eş Bildir...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Başvuruda Eş Bildirimi

2 Gönderiler
2 Üyeler
0 Beğeniler
496 Görüntüleme
(@derya)
New Member
Üye olma tarihi: 7 ay önce
Gönderiler: 1
Konu başlatıcı  

Evli birisi çekiliş başvurusunda eşini bildirmek zorunda mı?


   
Alıntı
Konu Etiketleri
admin
(@admin)
YÖNETİCİ Admin
Üye olma tarihi: 11 ay önce
Gönderiler: 77
 

Eğer yasal olarak evliyseniz, eşinizi sizinle yaşayıp yaşamadığına bakmaksızın ya da ABD’ye göçmen olarak gitme niyeti olmasa dahi başvurunuza eklemelisiniz.

Eşinizi; başvuru sırasında ayrı olsanız bile, eğer bu durum yasal olarak tanınmış bir ayrılık değilse (örneğin, eşinizle aranızda mahkeme tarafından kabul edilmiş yazılı bir anlaşma veya bir mahkeme kararı ile tespit edilmiş yasal bir ayrılık durumu yoksa), başvurunuza eklemeniz gerekmektedir. Yasal olarak ayrı olma durumu halen evli olup mahkeme kararıyla ayrı evlerde yaşamayı kapsamaktadır.

Yasal olarak ayrı yaşıyorsanız, eşiniz sizinle birlikte DV programı yoluyla Amerika’ya göç etme hakkını elde edemez. Yasal olarak ayrı yaşadığınız eşinizi başvuru formuna eklemeniz durumunda diskalifiye olmazsınız; ancak, mahkeme kararıyla yasal olarak ayrı yaşamıyorsanız, göçmen vizesine başvurduğunuzda boşanmış olmayı planlasanız bile eşinizi başvuru formuna eklemeniz gerekir.

Vize alabilecek durumda olan eşinizi başvurunuza eklememek veya eşiniz olmayan bir kişiyi başvurunuza eklemek diskalifiye olmanıza sebep olacaktır.

Eğer başvuru sırasında evli değilseniz, ancak izleyen dönemde evlenmeyi planlıyorsanız, başvurunuza eş bilgisi girmeyiniz; bu bilgiyi girmeniz diskalifiye olmanıza sebep olacaktır. Eğer boşandıysanız ya da eşiniz hayatta değilse, eşinizi başvurunuza eklemenize gerek yoktur.

Bu koşula tek istisna, eşinizin halihazırda Amerikan vatandaşı ya da Green Card sahibi olması durumudur. Eşiniz Amerikan vatandaşı veya Green Card sahibi ise onu başvuru formuna eklemenize gerek yoktur.

15 Yıllık Tecrübe


   
CevapAlıntı
Paylaş: