Çeşitlilik Göçmen V...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Çeşitlilik Göçmen Vize Programı (DV) Nedir?

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Beğeniler
587 Görüntüleme
admin
(@admin)
YÖNETİCİ Admin
Üye olma tarihi: 1 yıl önce
Gönderiler: 87
Konu başlatıcı  

Yeşil Kart kurası (Green Card) olarak da bilinen ve Amerikan Kongresi tarafından yapılması zorunlu tutulan yıllık Çeşitlilik Göçmenlik Programı her yıl Amerika’ya az göçmen gönderen ülkelerin vatandaşlarına rastgele seçim yöntemiyle 55,000 göçmen vizesi alma şansı sağlamaktadır.  Kurayı kazanan kişilerin vize alabilmeleri için gerekli eğitim ve/veya iş koşullarını sağlamaları ve diğer gereklilikleri yerine getirmeleri gerekmektedir.

Her sene düzenlenen DV programından, basit ama katı bazı kurallarla sınırlandırılmış yeterlilik şartlarına uyan kişiler yararlanabilmektedir. DV programını kazananlar, bilgisayar tarafından rastgele yapılan bir çekiliş neticesinde belirlenmektedir. Vizeler, altı coğrafi bölge arasında paylaştırılır ve bu bölgelerde bulunan hiçbir ülke, ilgili sene içinde verilecek olan vizelerin toplamının yüzde yedisini aşamaz.

Başvuru Dönemi: DV-2025 programı 4 Ekim 2023 saat 19:00'da başlayacaktır.

ÇOK ÖNEMLİ: Yoğunluktan dolayı web sitesinde oluşabilecek gecikmeler nedeniyle lütfen başvuru yapmak için son haftayı beklemeyiniz. Yasa, her kayıt döneminde, herkes için sadece bir başvuruya izin vermektedir. Dışişleri Bakanlığı birden çok sayıda yapılmış kayıtları tespit etmek için gelişmiş bir teknoloji kullanmaktadır. Birden fazla başvuru yapan katılımcılar diskalifiye olurlar.

15 Yıllık Tecrübe


   
Alıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: