DV2025 Green Card B...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

DV2025 Green Card Başvuruları Resmi Talimatları Açıklandı. Değişiklikler Neler?

2 Gönderiler
2 Üyeler
1 Beğeniler
1,698 Görüntüleme
admin
(@admin)
YÖNETİCİ Admin
Üye olma tarihi: 1 yıl önce
Gönderiler: 87
Konu başlatıcı  

DV2025 Green Card başvuruları resmi talimatları bugün açıklandı. Sizler için öne çıkanları listeledik.

Bangladeş, Brezilya, Kanada, Çin, Kolombiya, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Haiti, Honduras, Hindistan, Jamaika, Meksika, Nijerya, Pakistan, Filipinler, Güney Kore, Venezuela ve Vietnam geçen sene katılamadıkları gibi bu sene de çekilişe katılamayacaklar.

Geçen sene Green Card çekilişine katılamayan İngiltere ve ona bağlı bölgeler bu sene DV2025 çekilişine katılabilecek.

Başvurularda pasaport bilgisi geçen sene istenmediği gibi bu senede istenmeyecek.

Başvuru dönemi:

Başvurular 4 Ekim 2023 Çarşamba 19:00 (Türkiye saati) ile 7 Kasım 2023 Salı 20:00 (Türkiye saati) arasında dvprogram.state.gov adresinden elektronik olarak yapılacak.

Katılım şartları:

1. Koşul: DV programına katılım için başvuruya uygun ülkelerden birinin yerlisi olmalısınız: Türkiye başvuruya uygun ülkedir. Başvuruya uygun bir ülkede doğmadıysanız vizeye uygun olabilmeniz için iki yol daha vardır:

  • Eşiniz uygun olan ülkelerin birinde doğduysa eşinizin doğum yerine göre değerlendirilmeyi talep edebilirsiniz. Ancak bu durum, her iki eşin de adlarının ilk başvuru esnasında belirtilmiş olması ve aynı zamanda vizelerini aldıktan sonra yine aynı anda ABD'ye giriş yapmaları şartı ile geçerlidir.
  • Kuraya katılmaya uygun olmayan ülkelerden birinde doğduysanız fakat anne veya babanız o ülkede doğmamışsa veya doğduğunuz sırada o ülkede yasal olarak yerleşik değillerdiyse, anne veya babanızın doğum yerine göre değerlendirilmeyi talep edebilirsiniz. Ancak anne veya babanızın doğum yeri olan ülkenin DV-2023 programına katılmaya uygun ülkeler arasında olması gerekmektedir.

2. Koşul: Her başvuru sahibi DV programının gerekliliği olan eğitim veya meslek koşullarını aşağıdaki şekilde yerine getirmelidir:

  • En az lise veya dengi bir eğitim görmüş olmak, ki bu koşul 12 yıllık resmi ilk, orta ve lise eğitiminin başarılı bir şekilde tamamlanmış olmasını gerektirir; VEYA
  • Son 5 (beş) yıl içinde belirli bir eğitim, deneyim veya uzmanlık gerektiren bir işte en az 2 (iki) yıllık bir iş deneyimine sahip olmak. Dışişleri Bakanlığı iş deneyiminin yeterliğini belirlemek için Birleşik Devletler Çalışma Bakanlığı'nın O*Net Online veri tabanını kullanacaktır.

 

Herkese bol şans dileriz.

DV2025 resmi talimatlar

 

İlginizi çekebilir:

Lise Mezunu Olmayanlar Green Card Çekilişine Başvurabilir mi?

Green Card Başvurunuzda Bu Hatayı Kesinlikle Yapmayın!

15 Yıllık Tecrübe


   
Alıntı
Konu Etiketleri
(@gokhangok)
New Member
Üye olma tarihi: 10 ay önce
Gönderiler: 1
 

Umarım gerçekten hak eden insanlara çıkar da hayallerini gerçekleştirir.


   
admin reacted
CevapAlıntı
Paylaş: