Green Card Çekilişi...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Green Card Çekilişi Başvuru Şartları

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Beğeniler
585 Görüntüleme
admin
(@admin)
YÖNETİCİ Admin
Üye olma tarihi: 1 yıl önce
Gönderiler: 87
Konu başlatıcı  

1. Koşul: DV programına katılım için başvuruya uygun ülkelerden birinin yerlisi olmalısınız: Türkiye başvuruya uygun ülkedir. Başvuruya uygun bir ülkede doğmadıysanız vizeye uygun olabilmeniz için iki yol daha vardır:

  • Eşiniz uygun olan ülkelerin birinde doğduysa eşinizin doğum yerine göre değerlendirilmeyi talep edebilirsiniz. Ancak bu durum, her iki eşin de adlarının ilk başvuru esnasında belirtilmiş olması ve aynı zamanda vizelerini aldıktan sonra yine aynı anda ABD’ye giriş yapmaları şartı ile geçerlidir.
  • Kuraya katılmaya uygun olmayan ülkelerden birinde doğduysanız fakat anne veya babanız o ülkede doğmamışsa veya doğduğunuz sırada o ülkede yasal olarak yerleşik değillerdiyse, anne veya babanızın doğum yerine göre değerlendirilmeyi talep edebilirsiniz. Ancak anne veya babanızın doğum yeri olan ülkenin DV-2023 programına katılmaya uygun ülkeler arasında olması gerekmektedir.

2. Koşul: Her başvuru sahibi DV programının gerekliliği olan eğitim veya meslek koşullarını aşağıdaki şekilde yerine getirmelidir:

  • En az lise veya dengi bir eğitim görmüş olmak, ki bu koşul 12 yıllık resmi ilk, orta ve lise eğitiminin başarılı bir şekilde tamamlanmış olmasını gerektirir; VEYA
  • Son 5 (beş) yıl içinde belirli bir eğitim, deneyim veya uzmanlık gerektiren bir işte en az 2 (iki) yıllık bir iş deneyimine sahip olmak. Dışişleri Bakanlığı iş deneyiminin yeterliğini belirlemek için Birleşik Devletler Çalışma Bakanlığı’nın O*Net Online ( https://www.onetonline.org) veri tabanını kullanacaktır.

15 Yıllık Tecrübe


   
Alıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: