İdari İşlem - AP
 
Bildirimler
Tümünü temizle

İdari İşlem - AP

1 Gönderiler
1 Üyeler
0 Beğeniler
268 Görüntüleme
admin
(@admin)
YÖNETİCİ Admin
Üye olma tarihi: 1 yıl önce
Gönderiler: 86
Konu başlatıcı  

İdari İşlem (AP-Administrative Processing) Nedir?

Tamamlanmış ve gerçekleştirilmiş Green Card mülakatları için yalnızca iki olası sonuç vardır. Konsolosluk memuru vizeyi ya verir ya da reddeder. Başvuru sahibi vize almaya uygun olduğunu kanıtlamadıysa, konsolosluk memuru bu başvuruyu reddetmelidir. Ancak Bakanlık prosedürlerine uygun olarak bir konsolosluk memuru, başvuru sahibi dışındaki kaynaklardan gelen ek bilgilerin, başvuru sahibinin vizeye uygunluğunun belirlenmesine yardımcı olabileceğini belirleyebilir. Bu gibi durumlarda, reddedilen vize başvuruları daha fazla idari işlem yapılmasını gerektirir. Davaya özel idari işlemlerin tamamlanmasının ardından, konsolosluk memuru, başvuranın artık başvurduğu vize için nitelikli olduğu sonucuna varabilir. Alternatif olarak memur, başvuranın vize almaya uygun olmadığı sonucuna varabilir. İdari işlem gerektiğinde, konsolosluk memuru görüşme sonunda başvuru sahibini bilgilendirecektir. İdari işlemin süresi, her bir dosyanın bireysel koşullarına göre değişecektir.

Vize Reddi Ne Anlama Gelir?

Vize reddi, başvuru sahibinin ABD yasaları gereği konsolosluk görevlisini tatmin edecek şekilde vize için uygunluğunu kanıtlamadığı anlamına gelir. Konsolosluk görevlisinin reddedilen bir vize başvurusunu daha sonraki bir tarihte, ek bilgilere veya idari işlemin kararına dayanarak yeniden gözden geçirmesi ve başvuru sahibinin uygun olup olmadığını belirlemesi mümkündür. Konsolosluk memuru bir dosyayı reddettiğinde, başvuru sahibinin ek belge veya bilgi sağlaması gerekip gerekmediğini veya davanın ek idari işlem gerektirip gerektirmediğini başvuru sahibine bildirecektir.

Ret İptal Edilebilir Mi?

Evet. Bir başvuru reddedilirse ve konsolosluk memuru başvuru sahibine özellikle belge veya bilgi vermesini söylemişse, başvuru sahibi mümkün olan en kısa sürede eksiksiz bir yanıt vermelidir. Konsolosluk memuru, bilgilerin başvuru sahibinin aranan vizeye uygun olduğunu kanıtlamakla ilgili olduğuna inandığında ek bilgi talep edecektir. Kaynak: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/administrative-processing-information.html

15 Yıllık Tecrübe


   
Alıntı
Konu Etiketleri
Paylaş: