DV2024 Konsolosluk ...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

DV2024 Konsolosluk Mülakatı

2 Gönderiler
2 Üyeler
0 Beğeniler
1,026 Görüntüleme
 bskk
(@bskk)
Active Member
Üye olma tarihi: 7 ay önce
Gönderiler: 2
Konu başlatıcı  

13.12.2023 tarihindeki randevumuza, vukuatlı nüfus kayıt örneği , arşivli adli sicil kaydı (ingilizce) , ds260 formu konfirmasyon sayfası , banka hesap dökümü , 2 adet abd vize standartlarına uygun fotoğraf , ptt ais kayıt çıktısı , 2 adet aile cüzdanı fotokopisi , eşim için ekstra askerlik bitirme/muafiyet belgesi , Doctorun dan alınan kapalı zarf , yeni evli olduğumuz için ilişki kanıtı (resimlerimiz , whatsapp yazışmalarımız , konakladığımız otel kayıtları , düğün , isteme fotoğrafları gibi) , üniversite diplomamın aslı ve 2 adet fotokopisinin (sadece asıl talihli için ) çıktılarını alıp gittik. E devletten ekstra sigortalı işe giriş bildirgelerini aldık ancak istemediler. İlk olarak kişi başı 330$ olan ödemeyi yaptık. Burada sizleri uyarmam gereken nokta konsolosluk ücretini tam ücreti götürmeniz , iki kişiyseniz tam 660$ bulunsun yanınızda tek kişiyseniz 330$ , bir kişi 400$ verdi  görevli bozmadı dışardan bozdurup gelmek zorunda kaldılar. Kredi kartıyla ödeme yapıcaksanız mail orderı açtırın o konuda da sıkıntı yaşayanlar oldu. Ödememizi yaptıktan sonra evrak teslimine geçtik. Burda evraklarımızı teslim ettik , ne zaman evlendiğimizi sorup ilişki kanıtlarımızı istediler ve mülakatı türkçe mi ingilizce mi istersiniz diye sordular. Daha sonra sıramızı bekledik. Sıra bize geldiğinde önce yemin ettik daha sonra Konsolos sırasıyla ;

-İlk evliliğiniz mi ?

-Ne zamandır birliktesiniz ?

-Eşime ailemin isimlerini sordu

-Sonra bana hesabınızda ne kadar para var diye sordu (19.500$ gösterdik ve parayı 1 ay önce benim hesabıma atmıştık detay sormadı )

-Nereye gitmek istiyorsunuz ve napıcaksınız dedi (İlk etapta New Yorka gitmek istiyoruz ve mesleklerimizi orada yapmak istiyoruz dedim)

Daha sonra vizenizi onaylıyorum 1 hafta içinde elinize ulaşır dedi. Elimden geldiğince tüm süreci eksiksiz anlatmaya çalıştım , umarım hepiniz için yararlı olur Mülakattan önce çok gerildik ama belgeleriniz tamsa , herhangi bir suç kaydınız yoksa , ilk başvuruda yanlış bir bilgi girmediyseniz vizeniz onaylanmaması çok zor diye düşünüyorum. Umarım bekleyen herkes vizesini alır.

Dosya Numarası: 2023EU000008XX
DS-260 Gönderimi: 09.05.2023                      
Sağlık Muayenesi: 29.11.2023
Vize Mülakatı: 13.12.2023
Vize Onayı: 13.12.2023
Pasaport Teslimi: 15.12.2023
ABD İlk Giriş: gg/aa/yyyy


   
Alıntı
Konu Etiketleri
admin
(@admin)
YÖNETİCİ Admin
Üye olma tarihi: 1 yıl önce
Gönderiler: 86
 

Deneyiminizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler. Vizeniz hayırlı olsun, ABD hayatınızda başarılar mutluluklar dileriz.

15 Yıllık Tecrübe


   
CevapAlıntı
Paylaş: