Viyana Mülakat Dene...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Viyana Mülakat Deneyimi (14 Mayıs 2024)

2 Gönderiler
2 Üyeler
0 Beğeniler
337 Görüntüleme
(@mervey1)
New Member
Üye olma tarihi: 1 hafta önce
Gönderiler: 1
Konu başlatıcı  

Merhaba arkadaşlar,

Sağlık Kontrolü

Dün (13 mayıs 2024) sağlık kontrolüne gittim.

Girişteki beyfendi pasaportu istedi neden geldiğimi söyledim. Fotograf çekti sonra form doldurttu. Klasik isim soy isim adres amerikadaki adres case number vs vardı formda. Sonra tekrar bir kağıt verdi o kağıtta 3 kutucuk vardı ortadaki xray olanı imzalatmadı. Neyse sonrasında bi hanımefendi çağırdı. Aşşırı güler yüzlü anlayışlı biriydi. Sigara sordu alkol uyuşturucu sormadı bana. İlaç kullanıyor musun? Ameliyat oldun mu dedi (10 sene önce burnumdan olduğumu söyledim)

Gözlük kullanıyo musun dedi. Boyumu kilomu ölçtü tansiyonuma ateşime baktı. Aşılarıma baktı hepsini olmuştum. Dışarda bekle doktor seni çağıracak dedi. Sonra doktor çağırdı. Muayene etti dizlerime vurdu sırtımı dinledi. Elimi it elimi çek dedi. Aynı şeyleri ayak için de yaptı. Ayak parmaklarımın aralarına tek tek baktı. Okay dedi ve gitti. Sonra ödememi yaptım ve verilen adrese röntgene gittim. 

Karşıdan 31 numaralı trene bindim. Biraz yürüdükten sonra röntgen çekilen yere gittim. 3 seçenek oluyo 2.yi seçtim ve fişimi aldım. Kayıt için pasaport ve Molnar'da verilen xray kısmını doldurmadım dediğim kağıdı istedi orayı da imzalattı. Başka belge de imzalattı. Aonra adım söylenince röntgene girdim. Aonra yine adım söylenince cdyi aldım.

Mülakat

Bugün (14 Mayıs 2024) mulakatım vardı. Biraz erken gidip karşısındaki parkta oturdum. Saat gelince 4.kata çıktım. Kapıda asker ve güvenlik görevlisi vardı. Kapıda beklememi söylediler bi müddet bekledim. Pasaportumu aldılar ve xrayden geçtim. Sonra tüm eşyalarımı alıp içerde bekledim. 

7 tane gişe var toplamda kücücük bir yer. 5 numaradan Alize hanım seslendi😂 aşırı güler yüzlüydü ve Türkler beni çok seviyor okuyorum yazdıklarını ben de onları seviyorum dedi😂

Şu belgeleri istedi:

  • pasaport
  • formül a
  • diploma ve fotokopileri
  • banka dökümanı
  • adli sicil belgesi (buna polis sertifikası diyo)
  • greencardımın gideceği adres
  • 2 fotograf

ve parmak izi aldı. Sağlık sonuçlarımın da onlara ulaştığını her seyin sorunsuz olduğunu söyledi.

Ödeme için 3 numaralı gişeye gönderdi ödemeyi yaptım. Sonra tekrar oturdum bekledim. 

6 numaralı gişeden bir hanımefendi çagırdı. Çok sempatikti güler yüzlüydü. Sağ elimi kaldırtıp yemin ettirdi. Mesleğimi sordu. Evli misin, çocuk var mı dedi. Türkiyede mi yaşıyorsun şuan dedi o kadar. Tebriklerrr her şey çok güzeldi deyip bayrağımı verdi. 

Bu arada bankada 13900$ göstermiştim ama hiç bakmadılar sormadılar. 

Gerçekten hiç telaş edilecek bir durum söz konusu değil Viyana için. Herkes nasıl daha fazla yardımcı olabiliriz nasıl bu işi kolaylaştırabiliriz diye uğraşıyo.


   
Alıntı
Konu Etiketleri
admin
(@admin)
YÖNETİCİ Admin
Üye olma tarihi: 1 yıl önce
Gönderiler: 84
 

@mervey1 Deneyiminizi paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. ABD hayatınızda başarılar ve mutluluklar sizin olsun.

15 Yıllık Tecrübe


   
CevapAlıntı
Paylaş: