Bildirimler
Tümünü temizle

GREEN CARD FORUM

Green Card
Gönderiler
Konular

Green Card Çekilişi

Yeşil Kart kurası olarak da bilinen ve Amerikan Kongresi tarafından yapılması zorunlu tutulan Çeşitlilik Göçmenlik Programı her yıl Amerika’ya az göçmen gönderen ülkelerin vatandaşlarına rastgele seçim yöntemiyle 55,000 göçmen vizesi alma şansı sağlamaktadır. Kurayı kazanan kişilerin vize alabilmeleri için gerekli eğitim ve/veya iş koşullarını sağlamaları ve diğer gereklilikleri yerine getirmeleri gerekmektedir.

46
26

DS-260 Formu

DS-260 Formu (Immigrant Visa and Alien Registration Application), Amerika Birleşik Devletleri’nde daimi ikamet (Green Card) sahibi olmak için başvuru sürecindeki ilk adımda doldurulan formdur.

5
3

Aile Birleşimi

Aile sponsorlu Green Card, başvuranın ABD'deki yakın akrabalarına katılmasına izin veren bir göçmen vizesidir. Yakın akrabalarınız eşiniz, çocuklarınız, ebeveynleriniz veya kardeşleriniz olabilir.
3
2

İşveren Temelli Vizeler

Amerika Birleşik Devletleri Göçmenlik Yasası, Amerikan ekonomisinde yeni iş fırsatları oluşturacak ticari işletmeler için yatırımda bulunmak üzere gelmek isteyen kişilere vize imkanı tanımaktadır.

1
1

Vize Bülteni (1 izliyor)

Vize Bülteni, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından her ay yayınlanır. Mülakat tarihi bekleyen Green Card talihlilerine aylık verilebilecek vize sayılarını gösteren tablolar içeren bir bekleme listesidir.

13
12

AOS - Adjustment of Status

ABD'de bulunduğunuz sürede yasal daimi ikamet statüsüne başvurmak için kullanabileceğiniz süreçtir. Vize işlemlerini tamamlamak için kendi ülkenize dönmeden Green Card alabileceğiniz anlamına gelir.

0
0
USCIS
Gönderiler
Konular

0
0
Dolandırıcılık
Gönderiler
Konular

0
0
Faydalı Kaynaklar
Gönderiler
Konular

Videolar

ABD Büyükelçilikleri'nin resmi kanallarından yapılan Green Card Çekilişi paylaşımlarını burada bulabilirsiniz.

6
6
Paylaş: